Bolu’ da Nerede Ne Yenir – Bolu Mutfağı

Bolu’ da Nerede Ne Yenir diye soracak olursak, Bolu bildiğiniz gibi aşçılarıyla ün salmış bir ilimiz. Tarihte Padişah mutfaklarının aşçıları ve Atatürk’ ün aşçısı, Bolu- Mengenli‘ ymiş. Şimdilerde çoğu turistik tesisde Bolu, Mengen’ li aşçılar çalışıyor, Aşçılık mesleği Mengen’ in bir nevi ata mesliği aslında. Hal böyle olunca Bolu’ ya kadar gidipte, birbirinden leziz yemeklerinden tatmadan olmaz.Boluda Nerede Ne Yenir

Bolu’ da Nerede Ne Yenir – Bolu Mutfağı

Bolu’ birbirinden leziz yemeklerin tadına bakabileceğiniz beş güzel yeri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Fiyatlarıyla beraber nerede ne yiyebileceğinize gelin birlikte göz atalım.

Bolu’ da Yemek Yiyebileceğiniz 5 Yer

Bolu Kubbealtı Restoran

1. Kubbealtı Restoran

Kubbealtı Restoran‘ ın çok ilginç bir lezzeti olan yoğurtlu-patlıcanlı gözlemesi güzel ve menü fiyatı 10 TL patlıcan sevenler kaçırmasın deriz. Üzerine Keşli-Cevizli katmer ile tatlı ziyafeti çekebilirsiniz, menü fiyatı 7.5 Lira.

2. Bol – Aş Esnaf Lokantası

Bol-Aş Esnaf Lokantası‘ nda geleneksel lezzetler olan kuzu haşlama, döner ve lahmacun seçeneklerinden dilediğinizi yiyebilirsiniz. Hepsi birbirinden lezzetli bu yiyeceklerin menü fiyatları 4.5 – 20 Lira aralığında.

Bolu Mercan-i Restoran

3. Mercan-i Restoran

Mercan-i Restoran menüsünden özellikle denemenizi tavsiye ettiklerimiz; mantar çorbası ve değirmen kebabı gayet lezizler. Çorba menü fiyatı 4 lira, kebap ise, 23 lira.

Bolu muhtarın yeri

4. Muhtar’ ın Yeri

Muhtar’ ın Yerini de özel pide ve kebap çeşitleri için deneyebilirsiniz. Fiyatlar 14- 15 lira.

Bolu oltu cağ kebap

5. Oltu Cağ Kebap

Oltu Cağ Kebap salonunda, kebabın en leziz çeşidinden biri olan cağ kebabı deneyip, üzerine de tatlı olarak kadayıf dolması alabilirsiniz. Bolu da Erzurum mutfağından lezzetler tatmış olursunuz. 20 -25 liraya fazlasıyla doyabilirsiniz.

Bizim önerilerimiz olan bu güzel yerler dışında, damak zevkinize göre sizde yeni yerler keşfedebilir ve Bolu’ nun birçok lezzettinden dilediğinizi tadabilirsiniz.

Bolu Mutfağı

Bolunun 10 tanesi tescillenmiş 39′ u aşkın yemek çeşitlerinden sizlerde evde sevdiklerinize yapmayı deneyerek, hem yemek becerinizi geliştirip, yemek bilginize yenileri eklemiş olursunuz, hem de sevdiklerimizle birlikte yeni damak zevkleri denemiş ve alışılmışın dışına çıkmış olursunuz.

Her yıl Mengen‘ de Eylülün ilk haftası Türkiye’ de tek olan “Aşçılık Ferstivali” düzenleniyor. Çok çeşitli yarışma, konserler, şovların düzenlendiği ve spor karşılaşmalarının yapıldığı bu festivale yolunuz düşerse mutlaka katılın. Yöresel lezzetlerle bezeli, keyifli bir festival ortamı oluyor.

Bolu’ da Kış Tatili Yapmayı Düşünürseniz BURADAN YAZIMIZA göz atabilirsiniz.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir