Ev Yapımı Makarna Tarifi

Ev Yapımı Makarna Tarifi ile sevdiklerinize dilediğiniz un çeşidi ve doğal yumurtalar ile hazırlanmış sağlıklı makarna çeşitleri sunabilirsiniz. Bu taze makarna hamuru tarifi sayesinde her daim lezzetli makarnalar hazırlamak mümkün.

Evde Yapımı Makarna Tarifi

Ev Yapımı Makarna Tarifi

Ev Yapımı Makarna Tarifi hazır makarnalardan sonra size makarnanın aslında çok daha lezzetli olduğunu hatırlatacak. Bir de buna Ev Yapımı Makarna Sosu Tarifleri eklediğinizde severek yiyebileceğiniz ve ikram edebileceğiniz tarifler ortaya çıkacak. Makarna Hamuru Çeşitleri sizin hazırlamayı seçtiğiniz malzemelere göre değişiklik gösterir.

Yumurtanın doğal yani organik olması Ev Yapımı Makarna Tarifi için çok önemlidir. Seçtiğiniz unun çeşidi doğal yumurta ve yağ ile buluştuğunda eşsiz lezzeti verecektir.

Ev Yapımı Makarna Tarifi Nasıl Yapılır?

Ev Makarna Nasıl Yapılır? Bu konuda en önemli ihtiyaç hamuru açabilmenizi daha pratik şekle getirmek için makarna açma ve kesme makinesi edinmeniz olacaktır. Bütçenize uygun bir makarna açma makinesi ile çok daha kısa zamanda makarna hamuru hazırlayabilirsiniz.

Ev Yapımı Makarna Tarifi için öncelikle 100 gr una 1 adet orta ya da büyük boy organik yumurta kullanmanız gerektiğini unutmayın. 200 gr un ve 2 yumurta ile hazırlanan makarna hamuru iki kişilik makarna porsiyonu sunacaktır. Bu orana göre konuklarınızın, ailenizin sayısına uygun şekilde ev yapımı makarna hamuru hazırlayabilirsiniz.

Evde Makarna Nasıl Yapılır?

Makarna hamurunu yoğurmadan önce unun ortasını havuz şeklinde açarak, yumurtaları kırın biraz tuz ve biraz sızma zeytinyağı ekleyin. Daha sonra orta kısımdan başlayarak hafif hareketlerle karıştırmaya ve yoğurmaya başlayın. Ev Yapımı Makarna Tarifi için en önemli nokta hamuru yoğurmaktır. Makarna hamuru sert bir hamur olacağı için bilek gücünüze güvenmelisiniz. Daha sonra hamuru açma kısmında eğer makarna hamur açma makineniz yok ise; merdane ile bastırarak ince bir hamur açmalı, daha sonra  istediğiniz uzunluk ve kalınlıkta makarnalarını kesmelisiniz. Her işlemde birbirlerine yapışmamaları için hafifçe unlamayı ihmal etmeyin.

Evde Yapımı Makarna Tarifi

Ev Yapımı Makarna Sosu Tarifleri

Ev Yapımı Makarna Tarifi için tabiki ev yapımı makarna sosları kullanmalısınız. Ben kendi hazırladığım ev yapımı makarna porsiyonumda, Ev Yapımı Yoğurt Tarifi ile hazırlanmış yoğurda biraz sarımsak katıp, üzerine de kırmızı toz biberli tereyağı haşlayıp gezdirdiğim pratik ve lezzetli bir sos hazırladım. Afiyet olsun.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir