Havuçlu Toplar Truffle Tarifi Hindistan Cevizli

Havuçlu Toplar Truffle Tarifi Hindistan Cevizli ister atıştırmalık olarak isterseniz, beş çayı ikramlarınızda hafif ve lezzetli bir çeşit olarak konuklarınıza havuçlu toplar sunabilirsiniz.

Havuçlu Toplar Truffle Tarifi Hindistan Cevizli

Havuçlu Toplar Truffle Tarifi Hindistan Cevizli

Çocuklarınıza mutlaka bu sevimli, lezzetli ve besleyici atıştırmalıklardan yapın. İçindeki malzemeler doğal ve besleyici, gıda boyası ve katkı maddesi olmadan, illaki bir abur cubur yemek isterlerse bu leziz Havuçlu Toplar Truffle Tarifi ile pek mümkün. 🙂

Malzemeler;

  • 1 su bardağı şeker
  • 1,5 – 2 paket pötibör bisküvi
  • Yarım kilo havuç
  • Hindistan cevizi
  • Ceviz içi

Hazırlanışı;

Havuçlu Toplar Truffle Tarifi için öncelikle yarım kilo havuç soyulur, yıkanır ve rendenin ince kısmı ile derin bir kaba rendelenir. Daha sonra tavada rendelenmiş havuç ve bir su bardağı şeker kıvam alana dek pişirilir. Ağdalaşmış bir kıvamı olmalı havucun, istenilen hale gelince ocağı kapatın ve ılınmaya bırakın.

Havuçlu Toplar Truffle Tarifi

Harcı oluşturacağınız derince kapta pötibör bisküvileri elinizle gelişi güzel parçalayın. İsteğe göre 1,5 paket, isteğe göre biraz daha bisküvi tadı olsun isterseniz 2 paket pötibör bisküvi ekleyebilirsiniz.

İsterseniz pötibörleri rondodan da geçirebilirsiniz. Daha sonra içine yine irili ufaklı kırılmış ceviz içini ve ılınmış havucu ekleyin. Pişirdiğiniz havucun çok fazla soğumaması gerekiyor, aksi taktirde şekil vermeniz zorlaşır. Elinizle yoğurarak malzemelerin hepsini birbirine karıştırın ve topları yapacak kıvama getirin.

Havuçlu Toplar Truffle Tarifi

Havuçlu Toplar Truffle Tarifi son dokunuşun da ise birbirine karıştırarak yoğurduğunuz harçtan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarlaklar yapın ve yayvan bir tabağa döktüğünüz hindistan cevizinin üzerine koyup topların her tarafını bulayın. Dilerseniz topların dış kısımlarını hindistan cevizi yerine dövülmüş antep fıstığı, fındık, ceviz hatta renkli pasta süsüne bile bulayabilirsiniz. Misafirleriniz ve sevdikleriniz bu hafif lezzete bayılacak. Afiyet Olsun.

Diğer Turffle Tarifleri için Tık Tık

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir