İzleri Yok Etmeye Yardımcı Olan Yulaf Vücut Peelingi

İzleri Yok Etmeye Yardımcı Olan Yulaf Vücut Peelingi

Yulafın, vücuttaki izleri gidermekte diğer doğal ürünlere göre daha başarılı olduğunu gösteren bazı çalışmalar var. Dolayısıyla çatlaklar için uygulayabileceğiniz bir peeling karışımı elde etmek için de kullanılabiliyor.

Daha fazlası için Instagram Hesabımız: Mistik Bahçe takipleyin 🙂

View this post on Instagram

__İzleri Yok Etmeye Yardımcı Olan Yulaf Vücut Peelingi__🌾🌾 Yulafın, vücuttaki izleri gidermekte diğer doğal ürünlere göre daha başarılı olduğunu gösteren bazı çalışmalar var. Dolayısıyla çatlaklar için uygulayabileceğiniz bir peeling karışımı elde etmek için de kullanılabiliyor. Malzemeler: 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ya da unu, 1 yemek kaşığı esmer şeker , 1 tatlı kaşığı bal, ½ su bardağı tam yağlı süt (yulaf sütü de olabilir), 20 damla tatlı badem yağı , 20 damla Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı veya Hint yağı. Yapılışı: Tüm malzemeleri macun kıvamı alacak şekilde karıştırıp, banyo sonrasında vücudunuza masaj yaparak sürün. Bunun için sentetik değil de doğal malzemelerden yapılmış bir vücut fırçası da kullanabilirsiniz. Ilık suyla temizleyin. Cildinizin ihtiyacına göre haftada 2-4 kez arası uygulayın. #ciltbakımı #ciltbakımıvegüzellik #ciltlekeleri #ciltbakimi #ciltbakım #cilttemizligi #ciltyenileme #doğal #doğalkozmetik #peeling #evyapimi #kozmetik #naturelovers #naturelife #doğalürünler #ciltbeslenmesi #homemade #skincare #yulaflıtarifler #ciltsıkılaştırma #doğalyaşam #bakım #leketedavisi #ciltsorunları #çatlakkremi #krem #ciltgüzelliği #cilttedavileri #bakımlıkadın #bakımönerileri

A post shared by Mistik Bahçe (@mistik_bahce) on

Yulaflı Vücut Peelingi Malzemeleri

Malzemeler: 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ya da unu, 1 yemek kaşığı esmer şeker , 1 tatlı kaşığı bal, ½ su bardağı tam yağlı süt (yulaf sütü de olabilir), 20 damla tatlı badem yağı , 20 damla Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı veya Hint yağı.

Yulaflı Vücut Peelingi Yapılışı

Yapılışı: Tüm malzemeleri macun kıvamı alacak şekilde karıştırıp, banyo sonrasında vücudunuza masaj yaparak sürün. Bunun için sentetik değil de doğal malzemelerden yapılmış bir vücut fırçası da kullanabilirsiniz. Ilık suyla temizleyin. Cildinizin ihtiyacına göre haftada 2-4 kez arası uygulayın.

Ev Yapımı Yulaflı Yüz Maskesi Tarifi

Cilde Aydınlık Veren Yulaflı ve Limonlu Yüz Maskesi

Yulafı suda kaynatın. Daha sonra soğuyunca süt ve limon suyunu ilave edin. Bu maskeyi, yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ardında ılık suyla durulayın.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir