Karnıbahar Izgara Tarifi ve Hazırlanışı

Karnıbahar Izgara Tarifi ve Hazırlanışı ile et yemeklerinizin yanında salata olarak bu leziz ızgara karnıbaharları ikram edebilirsiniz. Mutlaka deneyin!! Özellikle karnıbaharın haşlandığı esnada çıkan kokusundan pek hoşlanmıyorsanız.

Karnıbahar Izgara Tarifi ve Hazırlanışı

Karnıbahar Izgara Tarifi ve Hazırlanışı

Karnıbahar sebzesi kışın vazgeçilmez sebzelerinden biridir ve en az haftada iki defa tüketilmesi saplık açısından gereklidir. Fakat özellikle çocuklar karnıbaharın tencerede yapılan yemeğinden hoşlanmazlar. Çoğu kişi de karnıbaharın haşlanırken çıkarttığı kokuyu sevmez. Eğer sizde böyle düşünüyorsanız ya da farklı bir karnıbahar sunumu yapmak istiyorsanız Karnıbahar Izgara Tarifi tam sizlik…

Malzemeler;

  • Karnıbahar
  • Zetinyağı
  • Tuz
  • İsteğe Göre Sevdiğiniz Baharatlar
  • Sarımsak
  • Yoğurt

Hazırlanışı;

Karnıbahar Izgara Tarifi ve Hazırlanışı

Karnıbahar Izgara Tarifi için ilk önce karnıbaharların yeşil yapraklarını kesip, küçük toplar şeklinde ayırın ve yıkayıp, suyunu süzün. Daha sonra yumruğunuz büyüklüğünde ayırdığınız karnıbahar parçalarını ortadan ikiye kesin ve her tarafına eşit miktarda zeytinyağı sürün. Üstlerine tuz ve sevdiğiniz baharatları döktüğünüz karnıbaharları ızgaraya dizin ve bırakın kızarsın. Ön yüzü kızardığında arkasını çevirin ve aynı şekilde kızartın.

Karnıbahar Izgara Tarifi ve Hazırlanışı

Burada aklınıza şu soru takılabilir; karnıbaharı hiç haşlamadığımız için acaba pişmeyip çiğ kalma ihtimali olur? Olmuyor tamamen pişiyor, çünkü bu zaten bir karnıbahar salatası ve sebzenin diri kalmasını istiyoruz. Bu sebeple ızgaranın ısısı ve hafif buharıyla da istediğiniz gibi kızaracaktır.

Karnıbahar Izgara Tarifi ve Hazırlanışı

 

İki tarafıda kızaran karnıbaharları servis tabağınıza çıkartın. Üzerine sos olarak sarımsaklı, kuru naneli, yoğurt yapabilirsiniz ikisi beraber tüketildiğinde inanılmaz lezzetli oluyor. Konuklarınıza salata ya da meze olarak bu sağlıklı yemeği sunabilirsiniz. Diyet Tarifler sevenler içinde Vegan Tarifler sevenler içinde uygun bir yemek.

Karnıbahar Izgara Tarifi ve Hazırlanışı

Karnıbaharın Yararları Nelerdir?

Çocuklarınız içinde Izgarada Karnıbahar keyifli ve sağlıklı bir ara öğün olacaktır. Ayrıca ortalama olarak sadece 25 kalori olan Karnıbahar A, B1, B2, C ve E vitamini bakımından oldukça zengindir. Şeker hastalığı olan kişilerin dahi rahatlıkla tüketebileceği karnıbahar, ayrıca idrar söktürücü bir özelliğe sahiptir. Cinsel isteği ve akabininde cinsel gücü de arttırır.

Obezite riskini azaltan Karnıbaharın Yararları arasında kalp hastalıklarına karşı koruyucu özelliği de yer alır. Vücudun alması gereken günlük folik asit oranını karşılayan sebze,vücuttan toksinlerin atılmasına da yardımcı olur.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir