Mirvari Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Mirvari Kahvesinin Faydaları Nelerdir? içimi yumuşak, kıvamı güzel, leziz bir kahve örneğidir. İçinde pek çok yararlı şey bulunduğundan bu kahveden alıp, mutlaka deneyin.

Mirvari Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Mirvari Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

İçeriğinde Türk Kahvesi yanı sıra, damla sakızı, has salep, keçiboynuzu tozu, krema, mahlep, safran gibi çok faydalı maddeler bulunuyor. Bu ilginç karışımlı leziz kahveyi Tuğba Kuruyemiş‘ de bulabilirsiniz. Çok fazla telvesi ve aşırı köpüğü olmayıp, fal bakmaya pek uygun görünmese de lezzet bakımından fazlasıyla güzel.

Mirvari Kahvesinin Faydaları Nelerdir?Mirvari Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Damla Sakızının Faydaları Nelerdir?

Türk Kahvesine de karıştırılan damla sakızı, damla sakızı ağacından üretilip çeşitli sütlü tatlılara ve kahvelere katılabilen, hatta çiğnendiğinde göğüs ve mide rahatsızlıklarına iyi gelen bir bitkidir. Düzenli olarak damla sakızı çiğnemek dişlerin beyazlamasını ve diş taşlarının temizlenmesini sağlar. Ayrıca ağız sağlığını korumaya yardımcı olan damla sakızı antiseptik özellik taşır.

Salep’ in Faydaları Nelerdir?

Bronşit ve öksürüğe iyi gelen salep, göğsü yumuşatma özelliği taşır. Kalbi güçlendirip, beynin çalışmasını kuvvetlendirir ve adet kanamalarının düzene girmesini sağlar. Kışın salep içmek de çok faydalıdır, çünkü vücudun ısınmasını sağlayarak üşümeyi engeller.

Mirvari Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Keçiboynuzu’ nun Faydaları Nelerdir?

Akdeniz ülkelerinde yetişen, sıcak iklimi seven bir bitkidir. Taze tüketildiğinde şekerli bir tadı vardır çünkü içeriğinde şeker tadı veren bir tür sıvı bulunur. Kıbrıs’ ta verimli olarak yetişen Keçiboynuzu ağaçları 4 ile 6 metre arasında uzarlar. Kolesterole çok iyi gelerek, sindirim sisteminin güçlendirilmesinde çok faydalıdır. Akciğer kanserine karşı koruyucu özelliği bulunur ve ishale karşı etkilidir. Alerjik hastalıklara karşı keçiboynuzu kullanmak fayda sağlar. Kış aylarında grip hastalıklarının kolay atlatılmasında da yararlıdır.

Mirvari Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Mahlep’ in Faydaları Nelerdir?

İdrisağacı olarak tanınan kısa boylu ağacın meyvelerinden elde edilen mahlep, hamur işi ve pastalarınıza gevrek bir kıvam ve harika bir koku verir. Mahlep’ in faydaları arasında; idrar, balgam söktürme, astımı rahatlatma, şekeri düşürmede ve prostat büyümesinin engellenmesinde rol oynar. Afrodizyak etkisi bulunan mahlep’ in, cinsel gücü arttırma etkisi de vardır.

Mirvari Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Safran’ ın Faydaları Nelerdir?

Dünya genelinde alternatif tıp alanında yaygın olarak kullanılan, popüler bir bitkidir. Sodyum, potasyum ve C vitamini açısından oldukça zengindir. Vücudu rahatlatıcı ve hastalıklara karşı koruyucu etkisi bulunan safran şifa kaynağıdır. Doğal bir antidepresan olan safran, hücre sağlığını korur ve sindirime faydalıdır. Akne tedavisinde kullanılan, kalp sağlığında rol oynayan safran yüz dokusunu da geliştirir.

Türk Kahvesi Çeşitlerine 5 Leziz Örnek Makalemizi okumak için BURAYA tıklayın 🙂

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir