Papatya Çayının Faydaları Nelerdir?

Papatya Çayının Faydaları Nelerdir? Aslında doğada birçok çeşit papatya türü olduğunu ve bunların bilinerek toplananlarının şifalı olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden eğer doğru cins olduğundan emin değilseniz kendiniz toplayıp, çayını yapmak yerine, aktardan almakta fayda var.

Papatya Çayının Faydaları Nelerdir

Papatya Çayının Faydaları Nelerdir?

Papaya çayı fiziksel olarak bir rahatlık vereceğinden, kas kasılmaları ve spazmları çözmekte ve ağrılarını azaltmakta büyük rol oynar. Doğal ateş düşürücü olan papatya, aynı zamanda sinirleri de yatıştırır. Geceleri papatya çayı tüketmeniz uyumanızı kolaylaştıracaktır.

Bağırsakta biriken gazı gidererek vücudu rahatlatır. Bel ve baş ağrılarını geçirir. Mikrop öldürücü etkisi vardır. Bu yüzden demlediğiniz papatya çayını tadını sevmediğinizden dolayı içemiyorsanız bile gargara yapabilirsiniz. Diş, diş eti ve bademcik iltihaplarını gidermeye yardımcı olur. Ayrıca diş eti çekilmelerinde de gargara yapılan papatya ile diş fırçalama esnasındaki kanamalarında azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Papatya Çayının Faydaları Nelerdir

 

Yazın dilerseniz doğal saç renklerini birkaç tona dek açarak sarartmak için çay gibi demlediğiniz papatya suyundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca saçı besleyecek ve parlaklık verecektir.

Papatya Çayı Yapılışı

Kaynamış bir bardak suya, 1 tatlı kaçığı papatya koyarak 5 dakika kadar demleyip, içebilirsiniz. Dilerseniz bak ile çayınızı tatlandırabilirsiniz.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir