Bozcaada Patiska Kahvaltı Keyfi İstanbul’a Taşınıyor

Bozcaada Patiska Kahvaltı Keyfi unutulmaz bir anıya dönüşebilir. En gözde ve renkli adalardan biri olan Bozcaada’ya yolunuz düşerse Oya Terzioğlu‘nun işlettiği Patiska Bağ Evi‘nde unutulmaz bir kahvaltı keyfi yaşamaya hazır olun.

Bozcaada Patiska Kahvaltı Keyfi

Bozcaada Patiska Kahvaltı Keyfi

Bozcaada Patiska Kahvaltı Keyfi bu ada atmosferindeki sevimli bağ evinin bahçesinde geçireceğiniz birkaç gün bile size tüm şehir yorgunluğunu unutturacak ve nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Ayrıca organik ve ev yapımı ürünlerle hazırlanmış leziz kahvaltıları da asla unutamayacaksınız.

Oya Terzioğlu Kışın İstanbul Bebekte Kahvaltı Veriyor

Oya Terzioğlu’nun Bozcaada Patiska Bağ Evi’nde verdiği kahvaltılar tüm misafirleri tarafından beğenilmiş ve efsanevi bir hal almıştı. Kendisi de adanın nispeten boş olduğu kış sezonunu İstanbul’da geçirmeye karar verdi. Böylece onun kahvaltı sunumunu ve el yapımı lezzetlerini seven herkes Bebek’te Steakhouse olarak hizmet veren bir lokanta içinde Cumartesi ve Pazar günleri tadabilebilecek.

Oya Terzioğlu‘nun kendi konsepti ve bölgesinin dışına çıkmamaya özen gösterdiği sofrasında; pastırmalı, pazılı, peynirli Stromboli ekmeği, kıymalı, otlu ve peynirli börek, karanfilli pişi, ekşi mayalı cevizli ekmek, karadut reçeliyle servis edilen tatlı kaşar loru, Ezine’den mandıra tereyağı, kendi üretimleri pekmez ve Bayramiç tahini ile kendi hazırladığı reçeller yer alıyor. Bu kahvaltıda sunulan böreği İstanbul’da hiçbir yerde yiyemezsiniz diyecek kadar da iddialı ve konuklar tarafından çok beğeniliyor. Gitmek isteyenler için mekanın adresi; Bebek, Cevdetpaşa Caddesi, Germencik Sokak, No:4/B, Beşiktaş.

Oya Terzi Oğlu Kimdir? Kendisi Anlatıyor…

Oya Terzioğlu Kimdir? Kendisi Anlatıyor… Bozcaada’ya yerleşme kararı almadan önce Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Basın Halka İlişkiler Koordinatörü olarak çalışmaktaydım. Kendimi değil kurumu temsil etmek bir yerden sonra bana zor gelmeye başlayınca, halihazırda Bozcaada’da yaşayan ağabeyimin yanına yerleşip burada bir iş yapmayı hayal ettim. Önce merkezde beş odalı bir yer buldum. O kadar kötü ve bakımsız durumdaydı ki; orayı ağabeyimle tamamen elden geçirdik. Önce bahçeyi yeniden düzenledik, daha sonra tüm odaları elden geçirdik ve içine biraz da Ada ruhu kattık. Sonrasında üç sene boyunca orada misafir ağırlamaya başladık. Üç yılın sonunda pansiyonumuza bir de bağ evi eklendi. Aklımda hiç böyle bir şey yoktu.

Bozcaada Patiska Kahvaltı Keyfi

Benim amacım az çalışıp keyifli iş yapmak iken dördüncü yıldan itibaren bağ evinde de hizmet vermeye başladık. Üç odalı olan bağ evimizde kahvaltı eden misafirler başka otellerde kalan arkadaşlarını da bizim bağ evine kahvaltıya çağırmaya başladılar. “Buranın kahvaltısı çok güzel, siz de bize gelin” diye başlayan kahvaltı hikayesi birkaç dergi röportajıyla da birleşince popüler olmaya başladı ve insanlar konaklama hizmeti verdiğimizi unutur hale geldiler. İki yıl o bağ evinde hizmet verdikten sonra şuan ki yerimiz olan Kocamış Mevkii’ndeki bağ evimize geçtik ve burada misafirlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bozcaada Patiska Kahvaltı Keyfi

Patiska Bozcaada Istanbul Breakfast Idea

The breakfast served at Oya Terzioğlu’s Patiska on Bozcaada have taken on awesome status, so much so that Oya Terzioğlu decided to spend the island’s relatively quiet winter season in İstanbul and share her treasure trove with us.

She served up her legendary breakfasts on Saturdays and Sundays from a “steakhouse-type” restaurant in Bebek. She’s careful not to venture outside her own area with her breakfast offerings, which include “Stromboli” bread made with pastrami, chard and chees; pastries with minced meat, greens, or cheese; “pişi” with cloves, walnut sourdough bread; fresh “lor” cheese served with black mulberry jam; butter from Ezine made with buffalo milk; and her own homemade molasses, Bayramiç tahin and fruit preserves. To say that the breakfast pastries here are the best in all Istanbul would be no exaggeration. If you want to go Adress of the steakhouse; Bebek, Cevdetpaşa Caddesi, Germencik Sokak, No:4/B, Beşiktaş.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir