Ev Yapımı Ayva Çekirdeği Jeli

Ev Yapımı Ayva Çekirdeği Jeli

Ekim ayı ile kasım ayları arasında satın alabileceğiniz ayvaların çekirdeklerini saklayarak özel jel yapımında kullanabilir, doğal ve işlenmemiş bir bakım ürününün sahibi olabilirsiniz.

Ev Yapımı Ayva Çekirdeği Jeli Malzemeleri:

  • 1 ayvanın çekirdekleri
  • 1/2 çay bardağı temiz su (tercihen gül suyu da kullanabilirsiniz)

Küçük bir not: Daha çok jel elde etmek istiyorsanız çekirdek ve su miktarlarını aynı oranda artırabilirsiniz)

Ayva Çekirdeği Jeli Nasıl Yapılır?

Cam bir kabın içine suyu aktarın. Suya çekirdekleri ekleyip karışımın içine başka bir şey kaçmaması için ağzını kapatın. Bu şekilde ayva çekirdekli suyu en az bir gün bekletin. 24 saatin sonunda suyun jelimsi bir kıvama geldiğini göreceksiniz.

Ayva Çekirdeği Jeli Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız bu jeli her gün bir kez temiz cildinize uygulayabilirsiniz. Dilerseniz uygularken makyaj temizleme pamuklarından da yardım alabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda önce cildinizin temizlendiğini ve parlamaya başladığını görecek, ilerleyen aşamalarda lekelerin ve çatlakların görünümünün azaldığını fark edeceksiniz.

Ayva Çekirdeği Jelinin Faydaları Nelerdir?

Ayva çekirdeği jeli cildi sıkılaştırır ve toparlar. Bu sayede erken yaşta sarkmalar da önlenir. Cilt yüzeyinde oluşmuş tüm siyah nokta, sivilce,yanık ve diğer lekelerin tedavisinde doğal bir ürün olan ayva çekirdeği jeli kullanımını tercih edebilirsiniz.

Instagram Hesabımız: Mistik Bahçe yi mutlaka takip edin.

View this post on Instagram

🍃__Ayva Çekirdeği Jeli__🍃 Malzemeler: 1 ayvanın çekirdekleri 1/2 çay bardağı temiz su (tercihen gül suyu da kullanabilirsiniz) Küçük bir not: Daha çok jel elde etmek istiyorsanız çekirdek ve su miktarlarını aynı oranda artırabilirsiniz) Nasıl Yapılır? Cam bir kabın içine suyu aktarın. Suya çekirdekleri ekleyip karışımın içine başka bir şey kaçmaması için ağzını kapatın. Bu şekilde ayva çekirdekli suyu en az bir gün bekletin. 24 saatin sonunda suyun jelimsi bir kıvama geldiğini göreceksiniz. Nasıl Kullanılır? Hazırladığınız bu jeli her gün bir kez temiz cildinize uygulayabilirsiniz. Dilerseniz uygularken makyaj temizleme pamuklarından da yardım alabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda önce cildinizin temizlendiğini ve parlamaya başladığını görecek, ilerleyen aşamalarda lekelerin ve çatlakların görünümünün azaldığını fark edeceksiniz. Aman dikkat: Eğer kronik bir cilt rahatsızlığınız varsa, herhangi bir cilt rahatsızlığıyla ilgili olarak doktor kontrolünde ilaç kullanıyor ya da farklı bir tedavi görüyorsanız, ayva başta olmak üzere herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa bu jeli uygulamadan önce mutlaka ilgili alanda uzman doktorunuza danışın, onun önerileri doğrultusunda hareket edin. Bu jel de dahil olmak üzere doktorunuzun önermediği, onaylamadığı herhangi bir ürünü cildinize uygulamayın, aman diyelim. #ciltbakımı #ciltbakımıvegüzellik #ciltlekeleri #ciltbakimi #ciltbakım #cilttemizligi #ciltyenileme #doğal #doğalkozmetik #peeling #evyapimi #kozmetik #naturelovers #naturelife #doğalürünler #ciltbeslenmesi #homemade #skincare #ayvaçekirdeği #ciltsıkılaştırma #doğalyaşam #bakım #leketedavisi #ciltsorunları #çatlakkremi #krem #ciltgüzelliği #cilttedavileri #bakımlıkadın #bakımönerileri

A post shared by Mistik Bahçe (@mistik_bahce) on

 

Aman dikkat: Eğer kronik bir cilt rahatsızlığınız varsa, herhangi bir cilt rahatsızlığıyla ilgili olarak doktor kontrolünde ilaç kullanıyor ya da farklı bir tedavi görüyorsanız, ayva başta olmak üzere herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa bu jeli uygulamadan önce mutlaka ilgili alanda uzman doktorunuza danışın, onun önerileri doğrultusunda hareket edin. Bu jel de dahil olmak üzere doktorunuzun önermediği, onaylamadığı herhangi bir ürünü cildinize uygulamayın, aman diyelim.

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir