Lavantanın Yararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Lavantanın Yararları Nelerdir narin bir güzelliği ve mis gibi kokusu olan lavanta çiçeğinin vücudunuzda nelere iyi geldiğini ve nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Lavantanın Yararları Nelerdir

Lavantanın Yararları Nelerdir?

Yatıştırıcı ve uyarıcı özelliğe sahip lavanta bitkisi gaz ve idrar söktürür. Migren ağrılarında yararlanabileceğiniz doğal bir yardımcı olan lavanta, karın şişliğine de iyi gelmektedir.

Mikrop öldürücü etkLavantanın Yararları Nelerdirisi olmasından dolayı, düzenli alımda romatizma şikayetlerinizi de azaltacaktır. Ateşli hastalıklara iyi gelmesinin yanı sıra mis gibi güzel kokan kokusu, vücuda ferahlık ve güç verir. Lavanta özellikle karaciğere oldukça yararlıdır, düzenli çalışmasında ve karaciğer fonskiyonlarını düzenlemesinde önemli rol oynar.

Bu özelliği sayesinde karaciğer yetmezliği, hepatit B ve C, sarılık gibi hastalıklarda faydası olduğu görülür.

Lavanta Nasıl Kullanılır?

Güzel kokan lavanta çiçeği yağını göze kompres şeklinde uygularsanız rahatlatıp, gözleri kuvvetlendirir. Yine lavanta yağını odanızda bir kaptaki sıcak suyun içine damlatırsanız, ortamda doğal oda parfümü olarak kullanmış olursunuz.

Lavanta Çayı Yapımı; Lavanta çayı romatizma ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur. Bir bardak kaynamış suya, bir tatlı kaşığı lavanta konur ve 5 dakika demlendirildikten sonra süzerek içilir. Dilerseniz çayınızı tatlandırmak için biraz bal ilave edebilirsiniz.

Lavantanın Yararları Nelerdir

Lavantanın Yararları Nelerdir

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir