Leblebi Tozu Kurabiyesi Tarifi

Leblebi Tozu Kurabiyesi Tarifi sizi çocukluğunuza götürecek farklı bir lezzet dünyasının kapılarını açıyor. Çocukların da çok seveceği lezzetli bir atıştırmalık, beş çayı ikramı ve misafirlerinize yapacağınız pratik kurabiye tarifleri arasında olan bu leblebi tozlu kurabiye tarifi mutlaka denenmeli.

Leblebi Tozu Kurabiyesi Tarifi

Leblebi Tozu Kurabiyesi Tarifi

Leblebi Tozu Kurabiyesi Tarifi yapımı çok kolay her damak lezzetine uygun hafif bir kurabiye tarifidir.

Leblebi Tozu Kurabiyesi Malzemeleri;

  • 1 su bardağından 1 parmak az miktarda sıvı yağ (tadı daha lezzetli olsun istiyorsanız bardağın yarısına tereyağı eritip ekleyebilirsiniz)
  • 1 su bardağından 1 parmak az pudra şekeri
  • 1 buçuk su bardağı leblebi tozu
  • Alabildiği kadar un

Leblebi Tozu Kurabiyesi Hazırlanışı;

Leblebi Tozu Kurabiyesi Tarifi için öncelikle malzemeleri karıştırıp hassas bir hamur elde etmelisiniz. Yerken dağılacak yumuşaklıkta kıvama sahip bir kurabiye olacağı için tek atımlık yenilebilecek küçüklükte kurabiyeler yapmalısınız.

Leblebi Tozu Kurabiyesi Tarifi

Hamurunuzdan ufak ufak parçalar koparıp elinizde yuvarlayarak şekil verin. 170 derece ısıtılmış fırında 15 dakika kadar üstleri pembe bir renk alana dek pişirin. Leblebi Tozu Kurabiyesi Tarifi denediğinizde mutlaka çok beğeneceğiniz mükemmel bir lezzete sahip oluyor. Misafirlerinizi bu farklı lezzet ile şaşırtın. Servis ederken üstlerine hindistan cevizi serpiştirebilirsiniz. Afiyet Olsun.

Leblebi Tozu Kurabiyesi Tarifi

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir