Mavi Şarap; Yeni Şarap Trendi

Mavi Şarap; Yeni Şarap Trendi günümüzün yeni içecek fenomenlerinden biri de mavi şarap oldu. Şimdiye kadar kırmızı, beyaz ve pembe olarak tüketilen şarapların bir yenisi de mavi olarak eklendi. GİK marka mavi şarap adı altında üretimine geçilen mavi şarap İspanyol altı girişimcinin imzasını taşıyor.

Mavi Şarap; Yeni Şarap Trendi

Mavi Şarap; Yeni Şarap Trendi

İlk akla gelen yaban mersini ve benzeri meyvelerden üretilerek bu mavi renginden elde edildiği yönünde. Fakat gerçek öyle değil, Mavi Şarap;  her zaman ki gibi beyaz ve kırmızı üzümlerden üretilerek meraklılarına sunuluyor. Bu yeni şarap, kısa süre içinde İngiltere piyasalarında da yerini alacağa ve çok beğenileceğe benziyor.

Mavi Şarap; Yeni Şarap Trendi

Castilla la Mancha ve Rioja bölgesinde yetişen üzümlerden üretilen bu şaraba rengi veren şey ise üzümün kabuğunda yer alan antosiyanin ve doğal yollarla bitkilerden elde edilen indigotin ismindeki maddeler.

Mavi Şarap; Yeni Şarap Trendi

İçimi kolay, yumuşak bir tat yapısına sahip bu mavi şarap diğer şaraplardan daha az olarak %11,5 oranında alkole sahip.

Mavi Şarap; Yeni Şarap Trendi
Mavi Şarap, piyasaya sürüldüğünden beri İspanya’ da satışları 100 bini yakalamış durumda. Bu nedenle ülkemizde ve Avrupa’ da yakın zamanda bu yeni trendi tatmak isteyecek ve çoğu lokasyonda da satışa çıkacak gibi görünüyor.

Mavi Şarap; Yeni Şarap Trendi

Mavi Şarap Ne Zaman Satışa Çıkacak

Şişesinin üzerine bulunan ve bir nevi logo yerine geçen  köpek kafalı insan resminden bir anlam çıkarmaya çalışmayalım. Bilindiği gibi Türklerin şarap konusunda kötü kalitedekilere “köpek öldüren” sıfatını koymaları, bu mavi şarabın şişe resmiyle komik bir tezat oluşturabiliyor. Fakat lezzetinde çok iddalı, rengi ise kimilerine göre belki ispirtovari bulunarak itici gelecek, kimileri için ise yeni bir içki deneyimi sunacak bu şarap için, ülkemize gelmeden ve tadım yapmadan çok da fazla yorum yapamayacağız sanırım. Henüz ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı bilinmese de, Gik Mavi Şarap satış fiyatı Türk parasıyla 26,71 lira.

İşte Mavi Şarap‘ ın çok konuşulacak sıra dışı etiketi, farklı bir görünüş benimsemesi ile kısa zamanda fenomen olan şarap, pazarlamanın ve farklı çalışmaların piyasada kısa sürede kolayca yer edinmesinin çok daha kolay olduğunu bize bir kez daha kanıtladı;

Mavi Şarap; Yeni Şarap Trendi

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir