Mozaik Pasta Tarifi ve Hazırlanışı

Mozaik Pasta Tarifi ve Hazırlanışı ile çocukların çok sevdiği mozaik pasta tarifini sağlıklı ve lezzetli bir şekilde yapabilirsiniz.

Mozaik Pasta Tarifi

Mozaik Pasta Tarifi

Her çocuk mozaik pastaya bayılır ve bu güzel tarif herkese çocukluğunu anımsatır. Annelerimizin bisküviyle yaptığı bu pratik ve lezzetli nostaljik pastayı sizlerde sevdiklerinize ve misafirlerinize yapıp ikram edin.

Malzemeler;

  • 300 gram pötibör bisküvi
  • 1 su bardağı süt
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 5 yemek kaşığı şeker
  • 3 yemek kaşığı eritilmiş tereyağı
  • 1 su bardağı ceviz ya da isteğe bağlı fındık

Hazırlanışı;

Mozaik Pasta Tarifi için bisküvileri derince bir kapta çok ufak olmayacak şekilde gelişigüzel kırın. Tereyağını bir tavada hafifçe eritin. Ve bisküvileri kırdığınız kaba eriyen tereyağını, şekeri, ve sütü ekleyin.

İsteğe göre pasta karışımınıza fındık ve cevizde ekleyebilirsiniz. Cevizleri de çok öğütmeden irili ufaklı şekilde kırarak ekleyin. Daha sonra iyice karıştırdığınız mozaik pasta harç karışımını streç folyo üzerine dökün ve sararak elinizle rulo şekli ya da piramit şekli verin. Bu pastanın özelliği gereği servis edilmeden önce buzlukta 2-3 saat beklemesi gerekiyor ki pasta kendi şeklini korusun.

Servis ederken dilerseniz rulolardan keserek tabağa koyup, üzerine çikolata sosu döküp, çikolata parçaları ile süsleyerek servis edebilirsiniz.

Mozaik Pasta Tarifi

Loading Facebook Comments ...

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir